Microchip Technology DSC1033DI2-035.0000
DSC1033DI2-035.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033DI2-035.0000
Brief Description
OSC MEMS 35.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033DI2-035.0000.pdf
Availability of DSC1033DI2-035.0000
QUANTITY
DSC1033DI2-035.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033DI2-035.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1033DI2-035.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
SeriesDSC1033
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency35MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033DI2-035.0000
Related LinksDSC1033DI, DSC1033DI2-035.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033DI2-035.0000 Details Description
Related parts for DSC1033DI2-035.0000
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PROBE HI VOLT DIFFERENTL 100MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 9.9MM RND 7MM datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.2V 4-USP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf