Microchip Technology DSC1102DI2-125.0000T
DSC1102DI2-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1102DI2-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1102DI2-125.0000T.pdf
Availability of DSC1102DI2-125.0000T
QUANTITY
DSC1102DI2-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1102DI2-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1102DI2-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1102
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1102DI2-125.0000T
Related LinksDSC1102DI2, DSC1102DI2-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1102DI2-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1102DI2-125.0000T
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
IC DIRECTIONAL DETECTOR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP datasheet.pdf
CAGE NUT COMB 10-32 50/PK datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 6WSON datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf