Microchip Technology DSC1103BI2-125.0000
DSC1103BI2-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103BI2-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103BI2-125.0000.pdf
Availability of DSC1103BI2-125.0000
QUANTITY
DSC1103BI2-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103BI2-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1103BI2-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1103
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103BI2-125.0000
Related LinksDSC1103BI, DSC1103BI2-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103BI2-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1103BI2-125.0000
FIXED IND 220UH 70MA 8.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
SOCKT INDICATR RECT PNL MT IP40 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
ANT SQUINT OMNI PANEL SMA FEM datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/2-48" CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
CONN SKT 50POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.022UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 100PF 100V RADIAL datasheet.pdf