Microchip Technology DSC1103BL2-200.0000T
DSC1103BL2-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103BL2-200.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103BL2-200.0000T.pdf
Availability of DSC1103BL2-200.0000T
QUANTITY
DSC1103BL2-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103BL2-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103BL2-200.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1103
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103BL2-200.0000T
Related LinksDSC1103BL2, DSC1103BL2-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103BL2-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1103BL2-200.0000T
IDC CABLE - MSC30K/MC34G/MPL30K datasheet.pdf
IC BRIDGE 3PH 1400V 130A MTK datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC JACK TO BNC JACK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TIMER DGTL 4DIGIT DISPLAY 8PIN datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf