Microchip Technology DSC1103CE5-266.6667T
DSC1103CE5-266.6667T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CE5-266.6667T
Brief Description
OSC MEMS 266.6667MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CE5-266.6667T.pdf
Availability of DSC1103CE5-266.6667T
QUANTITY
DSC1103CE5-266.6667T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CE5-266.6667T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CE5-266.6667T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1103
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency266.6667MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CE5-266.6667T
Related LinksDSC1103CE5, DSC1103CE5-266.6667T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CE5-266.6667T Details Description
Related parts for DSC1103CE5-266.6667T
CABINET ALUM 10.75"L X 8.31"W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 26POS RET DL KEY datasheet.pdf
PLUGINLOW TEMP VERS SIDE ROTARY datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 15A D2PAK datasheet.pdf