Microchip Technology DSC1103CI1-125.0000T
DSC1103CI1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CI1-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CI1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1103CI1-125.0000T
QUANTITY
DSC1103CI1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CI1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CI1-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1103
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CI1-125.0000T
Related LinksDSC1103CI1, DSC1103CI1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CI1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1103CI1-125.0000T
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.36 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf