Microchip Technology DSC1103CI2-122.8800
DSC1103CI2-122.8800 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CI2-122.8800
Brief Description
OSC MEMS 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CI2-122.8800.pdf
Availability of DSC1103CI2-122.8800
QUANTITY
DSC1103CI2-122.8800 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CI2-122.8800
Internal Part NumberEIS-DSC1103CI2-122.8800
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1103
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency122.88MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CI2-122.8800
Related LinksDSC1103CI, DSC1103CI2-122.8800 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CI2-122.8800 Details Description
Related parts for DSC1103CI2-122.8800
BATTERY PACK 12.0V 3100MAH NIMH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 10.16MM datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSHRINK 1-48" CLEAR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf