Microchip Technology DSC1103CI5-125.0000T
DSC1103CI5-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CI5-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CI5-125.0000T.pdf
Availability of DSC1103CI5-125.0000T
QUANTITY
DSC1103CI5-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CI5-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CI5-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1103
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CI5-125.0000T
Related LinksDSC1103CI5, DSC1103CI5-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CI5-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1103CI5-125.0000T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
RES 698 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 1.4A 80 MOHM SMD datasheet.pdf