Microchip Technology DSC1121AI2-125.0037T
DSC1121AI2-125.0037T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121AI2-125.0037T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.0037MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121AI2-125.0037T.pdf
Availability of DSC1121AI2-125.0037T
QUANTITY
DSC1121AI2-125.0037T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121AI2-125.0037T
Internal Part NumberEIS-DSC1121AI2-125.0037T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125.0037MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121AI2-125.0037T
Related LinksDSC1121AI2, DSC1121AI2-125.0037T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121AI2-125.0037T Details Description
Related parts for DSC1121AI2-125.0037T
SENS 1000PSI 14MM M10-1.25 FEM5V datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 177.47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
TOUCH BOARD EVALUATION datasheet.pdf
FOCAL LENGTH 8MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FAN 115VAC 119X38MM TERM datasheet.pdf