Microchip Technology DSC1121AI5-125.0032T
DSC1121AI5-125.0032T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121AI5-125.0032T
Brief Description
OSC MEMS 125.0032MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121AI5-125.0032T.pdf
Availability of DSC1121AI5-125.0032T
QUANTITY
DSC1121AI5-125.0032T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121AI5-125.0032T
Internal Part NumberEIS-DSC1121AI5-125.0032T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125.0032MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121AI5-125.0032T
Related LinksDSC1121AI5, DSC1121AI5-125.0032T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121AI5-125.0032T Details Description
Related parts for DSC1121AI5-125.0032T
FILTER POWER LINE RFI .250 3A datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS FH VERT PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf