Microchip Technology DSC1121BI5-125.0000T
DSC1121BI5-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BI5-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BI5-125.0000T.pdf
Availability of DSC1121BI5-125.0000T
QUANTITY
DSC1121BI5-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BI5-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121BI5-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BI5-125.0000T
Related LinksDSC1121BI5, DSC1121BI5-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BI5-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1121BI5-125.0000T
IC MIXER 150MHZ UP CONVRT 20SSOP datasheet.pdf
LAMINATE MICA ESD BEIGE 30X10' datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPEA 40POS datasheet.pdf
RES 123 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN RA datasheet.pdf