Microchip Technology DSC1121BI5-148.3516
DSC1121BI5-148.3516 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BI5-148.3516
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 148.3516MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BI5-148.3516.pdf
Availability of DSC1121BI5-148.3516
QUANTITY
DSC1121BI5-148.3516 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BI5-148.3516
Internal Part NumberEIS-DSC1121BI5-148.3516
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.3516MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BI5-148.3516
Related LinksDSC1121BI, DSC1121BI5-148.3516 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BI5-148.3516 Details Description
Related parts for DSC1121BI5-148.3516
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 21.4A TO-252 datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC INTERBUS SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11A datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf