Microchip Technology DSC1121BL2-050.0000
DSC1121BL2-050.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BL2-050.0000
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BL2-050.0000.pdf
Availability of DSC1121BL2-050.0000
QUANTITY
DSC1121BL2-050.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BL2-050.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121BL2-050.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BL2-050.0000
Related LinksDSC1121BL, DSC1121BL2-050.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BL2-050.0000 Details Description
Related parts for DSC1121BL2-050.0000
SSR OCMOS FET 200MA 1CH NC 6-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN 4/0AWG #3/8 AMPOWER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1812 datasheet.pdf