Microchip Technology DSC1121BM1-030.0000T
DSC1121BM1-030.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BM1-030.0000T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BM1-030.0000T.pdf
Availability of DSC1121BM1-030.0000T
QUANTITY
DSC1121BM1-030.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BM1-030.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121BM1-030.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BM1-030.0000T
Related LinksDSC1121BM1, DSC1121BM1-030.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BM1-030.0000T Details Description
Related parts for DSC1121BM1-030.0000T
IC 8BIT BINARY COUNTR 3ST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 7' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A MPT6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf