Microchip Technology DSC1121CI2-132.0000
DSC1121CI2-132.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI2-132.0000
Brief Description
OSC MEMS 132.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI2-132.0000.pdf
Availability of DSC1121CI2-132.0000
QUANTITY
DSC1121CI2-132.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI2-132.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI2-132.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency132MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI2-132.0000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI2-132.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI2-132.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CI2-132.0000
MOSFET N-CH 20V 30A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BIT SLOTTED 0.6MM X 3.5MM 1.97" datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V HDR /NAIL DR TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf