Microchip Technology DSC1121CI5-049.1520T
DSC1121CI5-049.1520T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI5-049.1520T
Brief Description
OSC MEMS 49.1520MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI5-049.1520T.pdf
Availability of DSC1121CI5-049.1520T
QUANTITY
DSC1121CI5-049.1520T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI5-049.1520T
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI5-049.1520T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI5-049.1520T
Related LinksDSC1121CI5, DSC1121CI5-049.1520T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI5-049.1520T Details Description
Related parts for DSC1121CI5-049.1520T
D-SUB CABLE MMU09K/MC10M/MFU09K datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LIGHT PIPE VERT .650" RECTANGULR datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 5 OHM 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 12PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf