Microchip Technology DSC1121CI5-125.0000
DSC1121CI5-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI5-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI5-125.0000.pdf
Availability of DSC1121CI5-125.0000
QUANTITY
DSC1121CI5-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI5-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI5-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI5-125.0000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI5-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI5-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CI5-125.0000
IC MCU 8BIT 896B FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS 12CH 38-TSSOP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 25LGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 40MA 6.12 OHM datasheet.pdf