Microchip Technology DSC1121CM1-125.0000T
DSC1121CM1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CM1-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CM1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1121CM1-125.0000T
QUANTITY
DSC1121CM1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CM1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121CM1-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CM1-125.0000T
Related LinksDSC1121CM1, DSC1121CM1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CM1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1121CM1-125.0000T
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
JUMPER 5/86/23 24A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SAFELOCK HSG FEMALE 1POS datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf