Microchip Technology DSC1121CM2-024.5454T
DSC1121CM2-024.5454T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CM2-024.5454T
Brief Description
OSC MEMS 24.5454MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CM2-024.5454T.pdf
Availability of DSC1121CM2-024.5454T
QUANTITY
DSC1121CM2-024.5454T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CM2-024.5454T
Internal Part NumberEIS-DSC1121CM2-024.5454T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.5454MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CM2-024.5454T
Related LinksDSC1121CM2, DSC1121CM2-024.5454T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CM2-024.5454T Details Description
Related parts for DSC1121CM2-024.5454T
DECODER/DEMUX 1-OF-8 16SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.5UH SMD datasheet.pdf