Microchip Technology DSC1121CM5-024.0000
DSC1121CM5-024.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CM5-024.0000
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CM5-024.0000.pdf
Availability of DSC1121CM5-024.0000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSC1121CM5-024.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CM5-024.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CM5-024.0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
High-Speed PECL and LVPECL Termination
PCN Obsolescence/ EOLDSC1101/DSC1121xM5 Devices 03/Aug/2015
Standard Package110
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CM5-024.0000
Related LinksDSC1121CM, DSC1121CM5-024.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CM5-024.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CM5-024.0000
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 6V datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR PAIR 8SOIC datasheet.pdf
RES 510K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 RED,YLW,RED DIFF datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 206-343V datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 2A 12VDC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 790MA 180 MOHM datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
33UF 25V 5X12 85C AXI datasheet.pdf