Microchip Technology DSC1121DM2-002.3000T
DSC1121DM2-002.3000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DM2-002.3000T
Brief Description
OSC MEMS 2.3000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DM2-002.3000T.pdf
Availability of DSC1121DM2-002.3000T
QUANTITY
DSC1121DM2-002.3000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DM2-002.3000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121DM2-002.3000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.3MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DM2-002.3000T
Related LinksDSC1121DM2, DSC1121DM2-002.3000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DM2-002.3000T Details Description
Related parts for DSC1121DM2-002.3000T
RES SMD 30.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 250V 20% SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf