Microchip Technology DSC1121NI2-018.4320
DSC1121NI2-018.4320 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121NI2-018.4320
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121NI2-018.4320.pdf
Availability of DSC1121NI2-018.4320
QUANTITY
DSC1121NI2-018.4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121NI2-018.4320
Internal Part NumberEIS-DSC1121NI2-018.4320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121NI2-018.4320
Related LinksDSC1121NI, DSC1121NI2-018.4320 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121NI2-018.4320 Details Description
Related parts for DSC1121NI2-018.4320
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.45V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SOT666 datasheet.pdf
FUSE INDUST 16A 690V CLASS AM datasheet.pdf
CA 62.5/125UM LDD SC(NG) datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 24 POS SMD datasheet.pdf