Microchip Technology DSC1121NI2-125.0000T
DSC1121NI2-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121NI2-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121NI2-125.0000T.pdf
Availability of DSC1121NI2-125.0000T
QUANTITY
DSC1121NI2-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121NI2-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121NI2-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121NI2-125.0000T
Related LinksDSC1121NI2, DSC1121NI2-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121NI2-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1121NI2-125.0000T
FUSE 20A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
M1891/1 K/K 10% datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 37C P 3" WHT JACKS datasheet.pdf