Microchip Technology DSC1122AI5-133.3300T
DSC1122AI5-133.3300T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122AI5-133.3300T
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1122AI5-133.3300T.pdf
Availability of DSC1122AI5-133.3300T
QUANTITY
DSC1122AI5-133.3300T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122AI5-133.3300T
Internal Part NumberEIS-DSC1122AI5-133.3300T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122AI5-133.3300T
Related LinksDSC1122AI5, DSC1122AI5-133.3300T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122AI5-133.3300T Details Description
Related parts for DSC1122AI5-133.3300T
CONN HEADER 4POS STR 15GOLD T/H datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD LP 14-TSSOP datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf