Microchip Technology DSC1122AI5-375.0000
DSC1122AI5-375.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122AI5-375.0000
Brief Description
OSC MEMS 375.0000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122AI5-375.0000.pdf
Availability of DSC1122AI5-375.0000
QUANTITY
DSC1122AI5-375.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122AI5-375.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122AI5-375.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency375MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122AI5-375.0000
Related LinksDSC1122AI, DSC1122AI5-375.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122AI5-375.0000 Details Description
Related parts for DSC1122AI5-375.0000
RES SMD 8.06K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.1A 257 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 12.9MM datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 3V 0.6A SOT25 datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
6800UF 400V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf