Microchip Technology DSC1122DI2-125.0000
DSC1122DI2-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122DI2-125.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122DI2-125.0000.pdf
Availability of DSC1122DI2-125.0000
QUANTITY
DSC1122DI2-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122DI2-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122DI2-125.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122DI2-125.0000
Related LinksDSC1122DI, DSC1122DI2-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122DI2-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1122DI2-125.0000
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY Q2F 3/64" BLK 50' datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MPQ SOCKET CONTACT SWS(1,0-2,5 datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf