Microchip Technology DSC1123AI2-148.3520T
DSC1123AI2-148.3520T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123AI2-148.3520T
Brief Description
OSC MEMS 148.352MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123AI2-148.3520T.pdf
Availability of DSC1123AI2-148.3520T
QUANTITY
DSC1123AI2-148.3520T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123AI2-148.3520T
Internal Part NumberEIS-DSC1123AI2-148.3520T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123AI2-148.3520T
Related LinksDSC1123AI2, DSC1123AI2-148.3520T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123AI2-148.3520T Details Description
Related parts for DSC1123AI2-148.3520T
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATA SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 4A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC FPGA 185 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf