Microchip Technology DSC1123AI5-133.3300
DSC1123AI5-133.3300 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123AI5-133.3300
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123AI5-133.3300.pdf
Availability of DSC1123AI5-133.3300
QUANTITY
DSC1123AI5-133.3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123AI5-133.3300
Internal Part NumberEIS-DSC1123AI5-133.3300
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123AI5-133.3300
Related LinksDSC1123AI, DSC1123AI5-133.3300 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123AI5-133.3300 Details Description
Related parts for DSC1123AI5-133.3300
IC MCU 8BIT 7KB OTP 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 6SIP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 500MM X 1500M datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W J LEAD datasheet.pdf
ECCOSORB LS-SERIES 1/4X24X24 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 400W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf