Microchip Technology DSC1123BI1-125.0000T
DSC1123BI1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI1-125.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1123BI1-125.0000T
QUANTITY
DSC1123BI1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI1-125.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI1-125.0000T
Related LinksDSC1123BI1, DSC1123BI1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1123BI1-125.0000T
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 13.4A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 40KV N4700 DISK datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 20-SOIC datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf