Microchip Technology DSC1123DE1-100.0000
DSC1123DE1-100.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DE1-100.0000
Brief Description
OSC MEMS 100.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DE1-100.0000.pdf
Availability of DSC1123DE1-100.0000
QUANTITY
DSC1123DE1-100.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DE1-100.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DE1-100.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DE1-100.0000
Related LinksDSC1123DE, DSC1123DE1-100.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DE1-100.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DE1-100.0000
TRANS PREBIAS DUAL PNP UMT5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE MALE-R/A FMALE 5POS PUR 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 360 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 50mA Backlight 25-uSMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 210VWM SMCJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf