Microchip Technology DSC1123DE5-200.0000
DSC1123DE5-200.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DE5-200.0000
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DE5-200.0000.pdf
Availability of DSC1123DE5-200.0000
QUANTITY
DSC1123DE5-200.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DE5-200.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DE5-200.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DE5-200.0000
Related LinksDSC1123DE, DSC1123DE5-200.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DE5-200.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DE5-200.0000
SWITCH SLIDE DP3T 100MA 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SPEED & POS MAGNETIC SENSORS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ RF 32QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/17/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 14GA 1000PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050" datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf