Microchip Technology DSC1123DE5-200.0000T
DSC1123DE5-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DE5-200.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DE5-200.0000T.pdf
Availability of DSC1123DE5-200.0000T
QUANTITY
DSC1123DE5-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DE5-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123DE5-200.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA