Microchip Technology DSC1123DI2-100.0000B
DSC1123DI2-100.0000B picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DI2-100.0000B
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DI2-100.0000B.pdf
Availability of DSC1123DI2-100.0000B
QUANTITY
DSC1123DI2-100.0000B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DI2-100.0000B
Internal Part NumberEIS-DSC1123DI2-100.0000B
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package3,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DI2-100.0000B
Related LinksDSC1123DI2, DSC1123DI2-100.0000B Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DI2-100.0000B Details Description
Related parts for DSC1123DI2-100.0000B
IC COUNTER 4BIT BINARY 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 12POS datasheet.pdf
20POS SIL VERTICAL SOCKET 4.6MM datasheet.pdf