Microchip Technology DSC1123DI2-106.2500
DSC1123DI2-106.2500 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DI2-106.2500
Brief Description
OSC MEMS 106.2500MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DI2-106.2500.pdf
Availability of DSC1123DI2-106.2500
QUANTITY
DSC1123DI2-106.2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DI2-106.2500
Internal Part NumberEIS-DSC1123DI2-106.2500
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DI2-106.2500
Related LinksDSC1123DI, DSC1123DI2-106.2500 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DI2-106.2500 Details Description
Related parts for DSC1123DI2-106.2500
D-Sub Connector Cap, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 20 POS datasheet.pdf