Microchip Technology DSC1123DL2-250.0000
DSC1123DL2-250.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DL2-250.0000
Brief Description
OSC MEMS 250.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DL2-250.0000.pdf
Availability of DSC1123DL2-250.0000
QUANTITY
DSC1123DL2-250.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DL2-250.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DL2-250.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DL2-250.0000
Related LinksDSC1123DL, DSC1123DL2-250.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DL2-250.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DL2-250.0000
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 20-DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8 TO 1 16-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 194.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf