Microchip Technology DSC1123DL5-100.0000T
DSC1123DL5-100.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DL5-100.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1123DL5-100.0000T.pdf
Availability of DSC1123DL5-100.0000T
QUANTITY
DSC1123DL5-100.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DL5-100.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123DL5-100.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DL5-100.0000T
Related LinksDSC1123DL5, DSC1123DL5-100.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DL5-100.0000T Details Description
Related parts for DSC1123DL5-100.0000T
CONN HEADER 2MM DUAL STR 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
20M HIGH FLEX ENCODER CABLE datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
9XSTREAM 100MW 3" ANT 9600BPS datasheet.pdf
2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 20S ADJ, 24VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf