Microchip Technology DSC400-1111Q0025KE1
DSC400-1111Q0025KE1 picture photo
Mfg. Part Number
DSC400-1111Q0025KE1
Datasheet Download
DSC400-1111Q0025KE1.pdf
Availability of DSC400-1111Q0025KE1
QUANTITY
DSC400-1111Q0025KE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC400-1111Q0025KE1
Internal Part NumberEIS-DSC400-1111Q0025KE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
SeriesDSC400
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1-
Frequency - Output 2-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)-
Current - Supply (Disable) (Max)44mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC400-1111Q0025KE1
Related LinksDSC400-11, DSC400-1111Q0025KE1 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC400-1111Q0025KE1 Details Description
Related parts for DSC400-1111Q0025KE1
JUMPER-H1505TR/A3049B/X 4" datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 4CH 5V 28-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 90POS 0.20MM R/A datasheet.pdf