Microchip Technology DSC400-1111Q0034KE1
DSC400-1111Q0034KE1 picture photo
Mfg. Part Number
DSC400-1111Q0034KE1
Datasheet Download
DSC400-1111Q0034KE1.pdf
Availability of DSC400-1111Q0034KE1
QUANTITY
DSC400-1111Q0034KE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC400-1111Q0034KE1
Internal Part NumberEIS-DSC400-1111Q0034KE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
SeriesDSC400
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1-
Frequency - Output 2-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)-
Current - Supply (Disable) (Max)44mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC400-1111Q0034KE1
Related LinksDSC400-11, DSC400-1111Q0034KE1 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC400-1111Q0034KE1 Details Description
Related parts for DSC400-1111Q0034KE1
LED T-5MM 11MM RND 3LED UPGRN datasheet.pdf
IC DRIVER 3.3V LVDS HS 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 460MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 11.85V 33A 391W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
KJL 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A datasheet.pdf