Microchip Technology DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
DSC8001DL2-PROGRAMMABLE picture photo
Mfg. Part Number
DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0 CMOS
Datasheet Download
DSC8001DL2-PROGRAMMABLE.pdf
Availability of DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
QUANTITY
DSC8001DL2-PROGRAMMABLE Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
Internal Part NumberEIS-DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingTube
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 150MHz
FunctionStandby
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)12.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
Related LinksDSC8001DL2-, DSC8001DL2-PROGRAMMABLE Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC8001DL2-PROGRAMMABLE Details Description
Related parts for DSC8001DL2-PROGRAMMABLE
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.7A SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
VARISTOR 90V 800A 2220 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CHROMALIT SQUARE 90CRI 21X21MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 51MM datasheet.pdf