Cornell Dubilier Electronics DSF100J223
DSF100J223 picture photo
Mfg. Part Number
DSF100J223
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
DSF100J223.pdf
Availability of DSF100J223
QUANTITY
DSF100J223 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF100J223
Internal Part NumberEIS-DSF100J223
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSF100J223
Related LinksDSF10, DSF100J223 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
DSF100J223 Details Description
Related parts for DSF100J223
IC REG LDO -15V 1A TO220-3 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 58A 0.5 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MIXER 2.3-4GHZ 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf