Cornell Dubilier Electronics DSF100J224
DSF100J224 picture photo
Mfg. Part Number
DSF100J224
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
DSF100J224.pdf
Availability of DSF100J224
QUANTITY
DSF100J224 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF100J224
Internal Part NumberEIS-DSF100J224
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.157" W (10.20mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSF100J224
Related LinksDSF10, DSF100J224 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
DSF100J224 Details Description
Related parts for DSF100J224
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 300A datasheet.pdf
LEVEL TERM BLOCK 28-12AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 100PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 7.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 200V 48LQFP datasheet.pdf