Cornell Dubilier Electronics DSF100J333
DSF100J333 picture photo
Mfg. Part Number
DSF100J333
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
DSF100J333.pdf
Availability of DSF100J333
QUANTITY
DSF100J333 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF100J333
Internal Part NumberEIS-DSF100J333
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)