Elna America DSK-3R3H334T-HL
DSK-3R3H334T-HL picture photo
Mfg. Part Number
DSK-3R3H334T-HL
Manufacturer
Product Category
Electric Double Layer Capacitors, Supercaps
Brief Description
CAP 330MF -20% +80% 3.3V SMD
Datasheet Download
DSK-3R3H334T-HL.pdf
Availability of DSK-3R3H334T-HL
QUANTITY
DSK-3R3H334T-HL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSK-3R3H334T-HL
Internal Part NumberEIS-DSK-3R3H334T-HL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyElectric Double Layer Capacitors, Supercaps
SeriesDSK
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance330mF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated3.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Lifetime @ Temp.500 Hrs @ 60°C
TerminationSurface Mount
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseCoin, Wide Terminals - Opposite Sides
Lead Spacing-
Size / Dimension0.268" Dia (6.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSK-3R3H334T-HL
Related LinksDSK-3R3, DSK-3R3H334T-HL Datasheet, Elna America Distributor
DSK-3R3H334T-HL Details Description
Related parts for DSK-3R3H334T-HL
RES SMD 28.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 7 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
IC REG SWITCHING HV SMPS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 250MW SOD523 datasheet.pdf