ST DSL01-024SC5
DSL01-024SC5 picture photo
Mfg. Part Number
DSL01-024SC5
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
THYRISTOR 24V 30A SOT23-5
Datasheet Download
DSL01-024SC5.pdf
Availability of DSL01-024SC5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSL01-024SC5 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSL01-024SC5
Internal Part NumberEIS-DSL01-024SC5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDSL01-xxxSC5 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesDSL, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover45V
Voltage - Off State24V
Voltage - On State-
Current - Peak Pulse (8/20µs)30A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)18A
Current - Hold (Ih)100mA
Number of Elements1
Capacitance12pF
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSL01-024SC5
Related LinksDSL01-, DSL01-024SC5 Datasheet, ST Distributor
DSL01-024SC5 Details Description
Related parts for DSL01-024SC5
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 28POS SGL GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
G-375-56 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf