Murata Electronics North America DSN6NB31H222Q55B
DSN6NB31H222Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NB31H222Q55B
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 2200PF 50V RADIAL
Datasheet Download
DSN6NB31H222Q55B.pdf
Availability of DSN6NB31H222Q55B
QUANTITY
DSN6NB31H222Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NB31H222Q55B
Internal Part NumberEIS-DSN6NB31H222Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSN6N
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.276" L x 1.000" W (7.00mm x 2.54mm)
Height0.315" (8.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN6NB31H222Q55B
Related LinksDSN6NB31, DSN6NB31H222Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NB31H222Q55B Details Description
Related parts for DSN6NB31H222Q55B
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 400mA (Switch) Backlight 8-uSMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf