Murata Electronics North America DSN6NB31H470Q93A
DSN6NB31H470Q93A picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NB31H470Q93A
Brief Description
FILTER EMI 47PF 50V RADIAL
Datasheet Download
DSN6NB31H470Q93A.pdf
Availability of DSN6NB31H470Q93A
QUANTITY
DSN6NB31H470Q93A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NB31H470Q93A
Internal Part NumberEIS-DSN6NB31H470Q93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSN6N
PackagingTape & Box (TB)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 47pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.276" L x 1.000" W (7.00mm x 2.54mm)
Height0.315" (8.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN6NB31H470Q93A
Related LinksDSN6NB31, DSN6NB31H470Q93A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NB31H470Q93A Details Description
Related parts for DSN6NB31H470Q93A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 23.1A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 3MSPS 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
3G3JX EMC FILTER, REFER TO DAT datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
40-Channel, 3V/5V Single Supply, 14-Bit, Voltage-Output DAC IC datasheet.pdf