Murata Electronics North America DSN6NC51H271Q93A
DSN6NC51H271Q93A picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NC51H271Q93A
Brief Description
FILTER EMI 270PF RADIAL
Datasheet Download
DSN6NC51H271Q93A.pdf
Availability of DSN6NC51H271Q93A
QUANTITY
DSN6NC51H271Q93A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NC51H271Q93A
Internal Part NumberEIS-DSN6NC51H271Q93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN6NC51H271Q93A
Related LinksDSN6NC51, DSN6NC51H271Q93A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NC51H271Q93A Details Description
Related parts for DSN6NC51H271Q93A
IC TX/RX RS-232 5V 15KV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
TB RIS CLA 55D SOL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf