Murata Electronics North America DSN9NC52A271Q55B
DSN9NC52A271Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSN9NC52A271Q55B
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 270PF RADIAL
Datasheet Download
DSN9NC52A271Q55B.pdf
Availability of DSN9NC52A271Q55B
QUANTITY
DSN9NC52A271Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN9NC52A271Q55B
Internal Part NumberEIS-DSN9NC52A271Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN9NC52A271Q55B
Related LinksDSN9NC52, DSN9NC52A271Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN9NC52A271Q55B Details Description
Related parts for DSN9NC52A271Q55B
CAP FILM 0.056UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AT91SAM7A1 datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 25KHZ 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf