Panasonic Electric Works DSP1-L2-DC12V-R-F
DSP1-L2-DC12V-R-F picture photo
Mfg. Part Number
DSP1-L2-DC12V-R-F
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
DSP RELAY 1 FORM A/B 12V REV POL
Datasheet Download
DSP1-L2-DC12V-R-F.pdf
Availability of DSP1-L2-DC12V-R-F
QUANTITY
DSP1-L2-DC12V-R-F Order Process
Ship out your order
Specifications of DSP1-L2-DC12V-R-F
Internal Part NumberEIS-DSP1-L2-DC12V-R-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSP1-L2-DC12V-R-F
Related LinksDSP1-L2-, DSP1-L2-DC12V-R-F Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
DSP1-L2-DC12V-R-F Details Description
Related parts for DSP1-L2-DC12V-R-F
CONN HEADER 6POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3.4A 208 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf