Microchip Technology DSPIC33FJ32MC102-E/TL
DSPIC33FJ32MC102-E/TL picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32MC102-E/TL
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA
Datasheet Download
DSPIC33FJ32MC102-E/TL.pdf
Availability of DSPIC33FJ32MC102-E/TL
QUANTITY
DSPIC33FJ32MC102-E/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32MC102-E/TL
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32MC102-E/TL
Standard Package73
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Number of I/O21
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 8x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case36-VFTLA Exposed Pad
Supplier Device Package36-VTLA (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32MC102-E/TL
Related LinksDSPIC33FJ3, DSPIC33FJ32MC102-E/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32MC102-E/TL Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32MC102-E/TL
RES SMD 12.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMCJ datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf